Школа професійної майстерності "Групова психокорекція батьків - необхідна складова інклюзії"
Проблеми та шляхи психокорекційної роботи сімей, які виховують дітей з особливими потребами розглядали практичні психологи, соціальні педагоги та асистенти вчителів під час роботи Школи професійної майстерності 12 травня 2021 року. Сьогодення вимагає підвищення психологічної культури дорослих членів сімей, у яких виховуються діти з особливими потребами.
Для того, щоб допомогти їм, важливо спробувати зрозуміти, що відбувається з людиною, коли її дитині встановлюють інвалідність та як ця подія впливає на її життя.
Традиційно проблеми сімей, які виховують дітей з особливими потребами, розглядають винятково через призму проблем малюка. У більшості випадків допомога обмежується консультаціями з питань навчання та виховання. Але, при цьому випускається з поля зору серйозний аспект – емоційний стан самих батьків.
На психологічному рівні народження дитини із відхиленням у розвитку сприймається батьками як трагедія. Саме стрес має сильний негативний вплив на психіку батьків і є початковою умовою деформації уже сформованих сімейних життєвих укладів, зокрема сімейного стилю взаємин між членами родини; системи взаємин сім’ї із соціумом; особливостей розуміння навколишнього світу і ціннісних орієнтацій кожного із батьків.
Своєчасне звернення до психолога та коректно вибудувана консультаційна і психокорекційна робота з батьками дозволить зняти гострі симптоми негативних емоційних станів у батьків та сприятиме успішній адаптації дитини у закладі освіти. Тому, ефективність корекційної роботи значною мірою залежить від зацікавленості та участі батьків у цьому процесі.
Під час заходу учасників було ознайомлено із технологіями, що сприятимуть здійсненню психолого-педагогічної допомоги батькам дітей, які навчаються в інклюзивних класах.